Przeszukaj serwis:
O Nas

W roku 1998 odbyły się w Pruszkowie Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. Wtedy też zrodził się pomysł stworzenia w tym mieście klubu karate tradycyjnego. PZKT powierzyło to zadanie Jerzemu Szcząchorowi, który zimą 1998 roku rozpoczął pracę nad powołaniem do życia klubu karate tradycyjnego w Pruszkowie. W kwietniu 1990 r. po zarejestrowaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie, Karate Klub Pruszków rozpoczął funkcjonowanie.

Karate Klub Pruszków jest stowarzyszeniem kultury fizycznej zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr 000011297. Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, jest także członkiem założycielem Mazowieckiego Związku Karate Tradycyjnego.

Od początku swojej działalności jest klubem jednosekcyjnym, tzn. obszar naszego działania dotyczy tylko jednej dyscypliny sportu - karate tradycyjnego. Podstawowym celem statutowym naszego klubu jest uprawianie, organizowanie i doskonalenie karate tradycyjnego we wszystkich formach kultury fizycznej, sportu oraz sportu profesjonalnego. Członkami naszego klubu mogą być wszyscy zainteresowani uprawianiem karate tradycyjnego oraz aktywnym stylem życia. W chwili obecnej, przeważająca większość ćwiczących to dzieci i młodzież. Klub prowadzi swoją działalność  nie tylko  na  terenie  miasta  Pruszkowa  i  powiatu  pruszkowskiego, ale  także w  Podkowie  Leśnej, Grodzisku  Mazowieckim  i  Warszawie.

Karate   Klub   Pruszków   jest   jednym  z  największych  klubów  sportowych  w   Pruszkowie  oraz  jednym   z najprężniej rozwijających się klubów karate tradycyjnego w Polsce. 

 
Karate Klub Pruszków
ul. Bohaterów Warszawy 4
05-800 Pruszków
Tel. 0 22 758 89 30 w.253
Tel.kom. 0 504 215 537
Tel. kom. 0 504 215 531
e-mail:
Copyright 2012 by Klub Karate Pruszków. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   
Nawigacja
 
 
Projekt: www.zaler.pl